Neredziet tikai gribasspēku.
Ja jūs uzdevāt šo jautājumu, tad tas ir patiešām asi. Varbūt jūs lietojat nevis spēcīgus dzērienus, bet katru dienu. Varbūt jūs esat pauzes, bet grādi kļūst augstāki.
Lai kā arī būtu, lēmums sasiet ar alkoholu ir pareizs solis. Bet pirmais. Šis var būt grūtāks.
Kāpēc atmest dzeršanu ir grūts uzdevums
Populārais attaisnojums, ar kuru cilvēki ļauj sev neatstāt glāzi vai pudeli, izklausās šādi: “Es varu atmest jebkurā laikā, tiklīdz es gribu!” Bet tā ir pašapmieriņa. Problēma ir tā, ka bieži alkoholismu nevar uzvarēt gribas spēks.
No ārstu viedokļa dzērums ir kaut kas līdzīgs sarežģītiem ēšanas traucējumiem, kuru cēloņi bieži slēpjas ģenētiskā predispozīcijā. Tātad tika noteikts, ka alkoholisms un bulīmija ir saistīti ar tiem pašiem gēniem. Un tas nozīmē, ka abas situācijas attiecas ne tikai uz uzvedību, bet arī uz psiho-fizioloģiskiem traucējumiem.
Faktiski alkoholisms ir neveiksme smadzenēs. Bīstams, jo alkohols ir iebūvēts ķīmiskās saitēs pelēkās vielas iekšpusē. Rezultātā smadzenes tiek stādītas regulārās spirta devās, no kurām tās nav tik viegli noņemt.
Kā atmest dzeršanu
Ņemot vērā situācijas sarežģītību, ieteicams izmantot vairākus veidus. Izvēlieties un apvienojiet tos atkarībā no personīgajām vajadzībām.

1. Runājiet ar ārstu
Jūs varat sākt ar terapeitu (ja nepieciešams, viņš ieteiks jums nākamo speciālistu - narkologu). Ārsts uzzinās, cik nopietna ir jūsu problēma.
Parasti, lai diagnosticētu problēmas ar alkoholu, ir pietiekami, lai saņemtu apstiprinošas atbildes uz trim jautājumiem:
- Vai jūs regulāri jūtat, ka jums ir jādzer?
- Jūs nevarat kontrolēt, cik daudz jūs dzerat, un "burtiski 50 grami!" Viegli attīstīties glāzei glāzei?
- Vai jūs kaitina un/vai fiziski jūtaties slikti, ja, kad vēlaties, nesaņemat alkoholu?
Turklāt ārsts palīdzēs jums noteikt mērķus. Viņi var būt atšķirīgi. Varbūt jūs vienkārši vēlaties dzert mazāk. Vai varbūt jūs vēlaties pilnībā sasiet ar alkoholu. Atkarībā no tā, kā arī jūsu fiziskā stāvokļa terapeits jums piedāvās individuālu ārstēšanas plānu.
2. Pauze
Varbūt jums ir paveicies, kurš patiešām var atbrīvoties no alkas pēc alkohola, vienkārši sakot sev: "Tas ir tas, es no šīs dienas nedzeru." Pārbaudīt.
Ieteicams sākt ar pauzi 28 dienas. Vai 90 vai 365. Ja jums šajā laikā izdodas pieskarties alkoholam, tad situācija ir kontrolēta.
Šāda pauze ir pietiekama, lai veidotu stabilu ieradumu. Un pat ja jūs atkal laiku pa laikam ļaujat sev vai diviem, tas joprojām būs labs solis ceļā uz atveseļošanos. Tikai neaizmirstiet atkārtot pauzes.
Mobilās lietojumprogrammas var jums palīdzēt. Viņi izseko, cik daudz laika jūs ilgāt bez slikta ieraduma, mudina, ziņot par šīm nepatikšanām ar veselību, no kuras jums izdevās izvairīties, dodiet vienkāršas mājas receptes, lai atvieglotu šo stāvokli, un viņi ir dalīti ar lielo motivējošajiem citātiem.

3. Esiet sagatavots atcelšanas sindromam
Šādu pārtraukumu nozīme ir dot ķermenim laiku lēnām atjaunot, kas nav alkoholiskais metabolisms.
Ja mēs runājam par nopietniem gadījumiem, pārtraukumi var būt sāpīgi. So -sauktais atcelšanas sindroms bieži ietver:
- Trīce (trīc) ekstremitātēs.
- Halucinācijas.
- Krampji un galvassāpes.
Ja tas ir par jums, labākais risinājums būtu pārtraukums specializētā slimnīcā. Vai vismaz lūdziet ārstu izrakstīt jums narkotikas un procedūras, kas varētu samazināt nepatīkamas sajūtas.
4. Izmantojiet psiholoģiskās metodes
Grūtos gadījumos var būt nepieciešama psihoterapija. Psihoterapeits palīdzēs skaidri redzēt jūsu izvirzīto mērķi, realizēt alkohola atteikuma priekšrocības, kā arī tikt galā ar iespējamo trauksmi, aizkaitināmību un depresiju.
Tā kā dzērums ietekmē arī tuviniekus, jūs varat doties uz uzņemšanu pie psihoterapeita kopā ar cilvēku, kas jums ir nozīmīgs. Tas palīdzēs nodibināt attiecības, kā arī radīs sajūtu, ka neesat viens.
Jums nevajadzētu tērēt naudu tik sauktajai kodēšanai.
Metodēm, kuru pamatā ir ieteikums, nav vismazākais zinātniskais pamatojums. Un dažos gadījumos viņi pat var palielināt alkas pēc alkohola. Šajā sakarā Maskavas štata narkoloģiskajās klīnikās tika aizliegta jau 2015. gadā, ko kodēt kā alkohola atkarības ārstēšanas metodi.

5. Pievienojieties grupas terapijai
"Anonīmo alkoholiķu klubs" izklausās tikai smieklīgi. Faktiski šādas sanāksmes ir ārkārtīgi svarīgas tiem, kas cīnās ar atkarību no alkohola. Tur jūs varat atrast izpratni, atbalstu un veiksmīgus dzīves piemērus.
Vienkārši ievadiet frāzi “Anonīmi alkoholiķi” un jūsu apmetnes nosaukumu meklēšanas joslā, un jūs uzzināsit tuvākās grupas sanāksmes vietu un laiku.
Nu, vai meklējiet piemērotu grupu atvērtā anonīmo alkoholiķu direktorijā.
6. Esiet gatavs lietot īpašas zāles
Nav narkotiku, kas varētu izārstēt alkohola traucējumus. Bet ir narkotikas, kas alkoholu var padarīt mazāk patīkamu.
Piemēram, disulfits. Tas izraisa ārkārtīgi viltīgas sajūtas - nelabumu, vemšanu, vispārēju savārgumu - katru reizi, kad jūs apgāzat stiklu. Vai kalcija acuprons: noteiktos apstākļos tas ievērojami samazina alkas pēc dzeršanas. Vai naltreksons: tas bloķē endorfīnu ražošanu, lietojot alkoholu.
Šādi fondi tiek ražoti gan tablešu veidā, gan injekciju veidā.
Bet jāpatur prātā, ka narkotikas būs efektīvas tikai tad, mainot dzīvesveidu. Turklāt viņiem bieži ir diezgan nopietnas blakusparādības. Tāpēc tos var izrakstīt tikai ārsts.
7. Esi pacietīgs un noturīgs
Lai atmestu dzeršanu, vai vismaz pārliecinieties, ka jūsu kontrolē ir daudz alkohola. Esiet gatavs tam. Un nekautrējieties, ja kādā brīdī jūs pārtraucat. Neveiksmes ir tikai posmi, kad tiek atbrīvots no postoša ieraduma.
Pēc ekspertu domām, piecus gadus pēc cīņas sākuma tikai vienam cilvēkam no septiņiem ir problēmas ar alkoholu. Tātad, ārstēšana darbojas. Vienkārši dodiet viņam laiku.